Pamięć 81

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie...

Szkoła przystąpiła do projektu: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 GRUDNIA 1981 -- PAMIĘTAMY! Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego i  Jacek Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

#SzkołaPamięta

Od 22.10.2021 r. do 29.10.2021 r. na lekcjach historii uczniowie klas siódmych i ósmych oglądali film pt.:Nie zabierajcie Mamy. Tym sposobem wzbogacamy naszą wiedzę na temat stanu wojennego 1981-83.

Z zainteresowaniem oglądamy wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej STAN WOJENNY 1981-83.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią Bogusławą Lempart-Płonką, nauczycielką naszej szkoły, która w latach 1979-83 była licealistką, uczęszczała do jednego z katowickich liceów ogólnokształcących. Była świadkiem tamtych dni, kiedy po ulicach jeździły czołgi, kiedy godzina milicyjna ograniczała wolność człowieka, kiedy ludzie byli odzierani z godności.
Konsekwencją tego spotkania są nasze prace na konkursy związane z projektem: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!